Патріотичне виховання

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

від 25 грудня 2015 р. № 1400-р

Київ

Про затвердження плану заходів щодо
національно-патріотичного виховання молоді на 2016 рік

1. Затвердити план заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2016 рік, що додається.

2. Міністерствам, обласним та Київській міській держадміністраціям:

забезпечити виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням;

подати до 1 січня 2017 р. Міністерству молоді та спорту інформацію про стан виконання зазначеного плану заходів для її узагальнення та подання до 1 лютого 2017 р. Кабінетові Міністрів України.

Прем’єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 73

розпорядженням      Кабінету     Міністрів       України
        від 25 грудня 2015 р. № 1400-р

заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді на 2016 рік

1. Удосконалити нормативно - правову базу у сфері національно-патріотичного виховання.

Мінмолодьспорт, МОН, Міноборони,Мінсоцполітики, Мінкультури, обласні, Київська міська держадміністрації.

До 31 грудня 2016 року.

2. Розробити проект Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на 2016—2020 роки.

До 31 грудня 2016 року.

3. Розробити проект Типового положення про координаційну раду з питань національно – патріотичного виховання при місцевій держадміністрації.

Мінмолодьспорт, обласні, Київська міська держадміністрації.

Перше півріччя 2016 року.

4. Провести освітньо-виховні заходи щодо національно-патріотичного виховання молоді (табори, змагання, акції, семінари, семінари-тренінги, засідання за круглим столом, конференції, форуми, конкурси, інші заходи), розробити та забезпечити розміщення в засобах масової інформації та Iнтернеті інформаційних і методичних матеріалів, соціальних фільмів, роликів, соціальної реклами, спрямованих на:

- формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості;

- підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення;

- збільшення чисельності молоді, яка пишається своїм українським походженням, громадянством, а також тієї, що готова до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України;

- збільшення чисельності молоді, залученої до здійснення заходів за участю військово-патріотичних клубів та учасників антитерористичної операції на сході України;

- підготовку громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”);

- розширення сфери застосування української мови дітьми та молоддю;

- проведення просвітницької роботи з популяризації україномовних дитячих і молодіжних друкованих видань, які висвітлюють матеріали національно-патріотичного змісту.

II—IV квартали 2016 року.

5. Провести інформаційні заходи (форуми, акції, інші заходи) щодо національно-патріотичного виховання молоді, спрямовані на:

- утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді;

- залучення національно-патріотичної активної молоді до діяльності в органах державної влади та органах місцевого самоврядування;

- збільшення чисельності молоді, яка бере активну участь у діяльності та заходах громадських об’єднань національно-патріотичного спрямування.

Мінмолодьспорт, МIП, МОН, обласні, Київська міська держадміністрації.

II—IV квартали 2016 року.

6. Провести культурологічні заходи щодо національно-патріотичного виховання молоді (фестивалі, акції, конкурси, ігри, інші заходи), спрямовані на:

- ушанування героїв боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України;

- популяризацію національної духовно-культурної спадщини;

- збільшення кількості відвідувань дітьми та молоддю закладів, що популяризують культурні та мистецькі традиції українського народу, а також експозицій музеїв, присвячених національно-визвольній боротьбі українців.

Мінмолодьспорт, Мінкультури, МОН, обласні, Київська міська держадміністрації.

II—IV квартали 2016 року.

7. Провести міжнародні заходи (семінари, семінари-тренінги, форуми, акції, конференції, інші заходи), спрямовані на національно-патріотичне виховання молоді та обмін досвідом у відповідній сфері.

Мінмолодьспорт, МОН, Мінкультури, Міноборони, Мінсоцполітики, обласні, Київська міська держадміністрації.